AUTo części

Oryginalne auto części a ich zamienniki - drożej nie zawsze oznacza lepiej

Coraz większa ilość właścicieli aut, decyduje się na zakup oryginalnych , aby móc optymalizować koszty napraw własnego auta ciężarowego. Dlaczego warto będzie kupić zamienne auto części ciężarowych? czytaj więcej »

solary Kraków

Jaki solar będzie idealny?

Wszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Słońce, a prąd

Wiele osób zapewne wie, że jest coś takiego jak baterie słoneczne. Od lat mamy je montowane w kalkulatorach, ale oczywiście są to małe baterie słoneczne, które nie mogą być wykorzystywane do czegoś wi czytaj więcej »

pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych czyli SEO (Search Engine Optimization) to działania, mające na celu podwyższenie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na dane hasła. Działania te można czytaj więcej »

druK ulotek online

Drukowanie ulotek online

Druk ulotek online to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą się zdecydować na kampanie reklamową z użyciem ulotek, ale starają się w związku z tym szukać takich rozwiązań, w ramach których mo czytaj więcej »

fartuch jednorazowY

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

Postęp technologiczny i rosnące wymagania w stosunku do warunków produkcji powodują, że w wielu dziedzinach działalności stosowana jest odzież ochronna. Może ona chronić człowieka ubranego w strój oc czytaj więcej »

prawo ochronY środowiska

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska to szeroko rozumiane pojęcie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Przyroda i natura to nieodłączne elementy naszego świata, dlatego warto zadbać o te asp czytaj więcej »

odpływ liniowy

Potencjalny innowator

Innowator budowany potrafi teraz przygotować rzeczywiście najlepsze propozycje pod słońcem. Musimy się zastanowić tylko nad tym, które propozycje będą dla nas najlepsze. Co jakiś czas występować będą czytaj więcej »

psycholog szczecin

Profesjonalna pomoc

Wiele osób dzisiaj ma początku choroby jaką jest depresja. Nie wielu jednak się do tego przyznaje. Jednak to właśnie na samym początku wykryta choroba pozwoli wam faktycznie móc poczuć się lepiej i b czytaj więcej »

aDWOKAT Szczecin

Najlepszy adwokat

Wiele osób szuka adwokatów. Bardzo często jest tak, że podczas tych poszukiwań brakuje pewnej świadomości. Chodzi mi o to, z jakim wydatkiem związany jest . Nie ma co ukrywać, że nie mówimy tutaj o m czytaj więcej »

 

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

Postęp technologiczny i rosnące wymagania w stosunku do warunków produkcji powodują, że w wielu dziedzinach działalności stosowana jest odzież ochronna. Może ona chronić człowieka ubranego w strój ochronny, ale też chronić przed człowiekiem. Do odzieży ochronnej zaliczamy kombinezony, fartuchy, czepki, maski, ochraniacze na buty itd.

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

fartuch jednorazowY jest stosowany jako odzież ochronna w zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego, w laboratoriach naukowych, medycynie, gastronomii oraz w wielu miejscach związanych z produkcją i przetwórstwem żywności. Znowelizowana wersja normy ISO 22000 rozszerza wymagania systemu HACCP wobec wszystkich, którzy zajmują się produkcją i przetwórstwem żywności i pasz dla zwierząt oraz ich dystrybucją. Zaostrzone normy dotyczące łańcucha żywności nakładają obowiązek noszenia odzieży ochronnej w celu eliminacji zagrożeń zdrowotnych związanych z surowcami, procesem technologicznym i pracownikami. W fermach, zakładach przemysłu spożywczego, handlu spożywczym oraz zakładach gastronomicznych odzież ochronna jest elementem niezbędnym do wdrażania GHP (Dobrych Praktyk Higienicznych). Ochronne fartuchy jednorazowe stosowane są również tam, gdzie człowiek jest narażony na kontakt z płynami, które mogłyby zanieczyścić lub skazić skórę człowieka albo jego odzież np. w branży motoryzacyjnej, chemicznej, paliwowej oraz w gospodarce komunalnej.

Z czego produkowane są fartuchy jednorazowe?

W zależności od przeznaczenia fartuch jednorazowy może być wykonany z włókniny polipropylenowej (flizeliny), laminatu polietylenowego, folii polietylenowej, a coraz powszechniej z nowoczesnych włóknin tupu spun-bond i melt-blown. Włóknina typu spunbond jest tanią, lekką, wytrzymałą, elastyczną i miękką w dotyku tkaniną, w której podstawowe włókna polipropylenowe osłaniają warstwy polietylenowe lub polipropylenowe o innych właściwościach. Materiał tez świetnie się nadaje do produkcji artykułów higienicznych i dlatego fartuchy z włókniny spunbond znajdują szerokie zastosowanie w służbie zdrowia oraz w produkcji żywności na różnych etapach cyklu produkcyjnego. Włóknina melt-blown jest materiałem filtracyjnym chroniącym drogi oddechowe przed nanocząsteczkami i stosowana jest w maseczkach ochronnych. W stanie dużego zagrożenia infekcją personel medyczny stosuje fartuchy lub kombinezony z barierowej włókniny polipropylenowej typu SMS (spun-bond + melt-blown + spun-bond).

Właściwości fartuchów jednorazowych

W zależności od przeznaczenia fartuch jednorazowy musi spełniać określone normy bezpieczeństwa kontaktu z określonymi substancjami lub dopuszczające go do użytku np. na salach operacyjnych. Powinien przede wszystkim chronić przed przedostawaniem się zanieczyszczeń i zagrożeń. W różnych dziedzinach regulują to przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważne jest także, żeby zapewniał wygodę użytkownikowi i dobrą przepuszczalność powietrza. Nie powinien krępować ruchów, powodować zadrapań ani alergii. I, rzecz jasna, powinien być stosowany zgodnie z przeznaczeniem, czyli jednorazowo. Zaletą fartuchów jednorazowych jest ich lekkość oraz brak konieczności prania. Zmniejsza to zakres stosowania detergentów.