AUTo części

Oryginalne auto części a ich zamienniki - drożej nie zawsze oznacza lepiej

Coraz większa ilość właścicieli aut, decyduje się na zakup oryginalnych , aby móc optymalizować koszty napraw własnego auta ciężarowego. Dlaczego warto będzie kupić zamienne auto części ciężarowych? czytaj więcej »

solary Kraków

Jaki solar będzie idealny?

Wszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Słońce, a prąd

Wiele osób zapewne wie, że jest coś takiego jak baterie słoneczne. Od lat mamy je montowane w kalkulatorach, ale oczywiście są to małe baterie słoneczne, które nie mogą być wykorzystywane do czegoś wi czytaj więcej »

pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych czyli SEO (Search Engine Optimization) to działania, mające na celu podwyższenie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na dane hasła. Działania te można czytaj więcej »

druK ulotek online

Drukowanie ulotek online

Druk ulotek online to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą się zdecydować na kampanie reklamową z użyciem ulotek, ale starają się w związku z tym szukać takich rozwiązań, w ramach których mo czytaj więcej »

fartuch jednorazowY

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

Postęp technologiczny i rosnące wymagania w stosunku do warunków produkcji powodują, że w wielu dziedzinach działalności stosowana jest odzież ochronna. Może ona chronić człowieka ubranego w strój oc czytaj więcej »

prawo ochronY środowiska

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska to szeroko rozumiane pojęcie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Przyroda i natura to nieodłączne elementy naszego świata, dlatego warto zadbać o te asp czytaj więcej »

odpływ liniowy

Potencjalny innowator

Innowator budowany potrafi teraz przygotować rzeczywiście najlepsze propozycje pod słońcem. Musimy się zastanowić tylko nad tym, które propozycje będą dla nas najlepsze. Co jakiś czas występować będą czytaj więcej »

psycholog szczecin

Profesjonalna pomoc

Wiele osób dzisiaj ma początku choroby jaką jest depresja. Nie wielu jednak się do tego przyznaje. Jednak to właśnie na samym początku wykryta choroba pozwoli wam faktycznie móc poczuć się lepiej i b czytaj więcej »

aDWOKAT Szczecin

Najlepszy adwokat

Wiele osób szuka adwokatów. Bardzo często jest tak, że podczas tych poszukiwań brakuje pewnej świadomości. Chodzi mi o to, z jakim wydatkiem związany jest . Nie ma co ukrywać, że nie mówimy tutaj o m czytaj więcej »

 

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska to szeroko rozumiane pojęcie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Przyroda i natura to nieodłączne elementy naszego świata, dlatego warto zadbać o te aspekty, nie szkodząc naszemu otoczeniu. To niezwykle ważne nie tylko dla nas, lecz także dla przyszłych pokoleń, dlatego warto o tym pamiętać. Czym jest prawo ochronY środowiska? Jakie nowelizacje w tym zakresie zostały wprowadzone?

prawo ochrony środowiska

Podkreślić należy, że prawo ochrony środowiska jest pewną gałęzią prawną, jaka bazuje na zagadnieniach z zakresu ochrony środowiska. W skład przepisów wchodzą zarówno traktaty, jak i regulacje krajowe. W Polsce prawo ochrony środowiska reguluje ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Określa ona następujące kwestie:

  • zasady dotyczące ochrony środowiska,
  • obowiązki administracji publicznej wynikające z regulacji ochrony środowiska,
  • warunki korzystania ze środowiska.
  • Okazuje się, że powyższa ustawa została kilkukrotnie nowelizowana, natomiast ostatnią zmianę wprowadzono 18 kwietnia 2020 roku.

    O czym mówi ustawa o ochronie środowiska?

    Wyróżnić można dwa rodzaje korzystania ze środowiska. Pierwszy aspekt dotyczy powszechnego korzystania, które bazuje na regulacji wykorzystania dóbr na własne potrzeby oraz w gospodarstwie domowym, jednakże bez montowania dodatkowych instalacji. Możliwość taką posiada każdy człowiek. Drugim rodzajem jest zwykłe korzystanie ze środowiska, które zazwyczaj obejmuje czynności, co do których wymagane jest pozwolenie lub nie jest wymagane. Warto zauważyć, że najczęściej jest to kwalifikowany sposób korzystania z otoczenia, natomiast uzyskanie pozwolenia związane jest z kwestiami prawnymi.

    Podsumowując można stwierdzić, że prawo ochrony środowiska reguluje wszelkie czynności, jakie możemy, oraz jakich nie możemy wykonywać. W tym przypadku ustalona zostaje kwestia tego, czy potrzebować będziemy pozwolenia na wykonanie danej czynności. Pamiętajmy o tym, aby zawsze postępować zgodnie z przepisami prawa, tak aby nie zaszkodzić naturze.