AUTo części

Oryginalne auto części a ich zamienniki - drożej nie zawsze oznacza lepiej

Coraz większa ilość właścicieli aut, decyduje się na zakup oryginalnych , aby móc optymalizować koszty napraw własnego auta ciężarowego. Dlaczego warto będzie kupić zamienne auto części ciężarowych? czytaj więcej »

solary Kraków

Jaki solar będzie idealny?

Wszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Słońce, a prąd

Wiele osób zapewne wie, że jest coś takiego jak baterie słoneczne. Od lat mamy je montowane w kalkulatorach, ale oczywiście są to małe baterie słoneczne, które nie mogą być wykorzystywane do czegoś wi czytaj więcej »

pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych czyli SEO (Search Engine Optimization) to działania, mające na celu podwyższenie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na dane hasła. Działania te można czytaj więcej »

druK ulotek online

Drukowanie ulotek online

Druk ulotek online to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą się zdecydować na kampanie reklamową z użyciem ulotek, ale starają się w związku z tym szukać takich rozwiązań, w ramach których mo czytaj więcej »

fartuch jednorazowY

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

Postęp technologiczny i rosnące wymagania w stosunku do warunków produkcji powodują, że w wielu dziedzinach działalności stosowana jest odzież ochronna. Może ona chronić człowieka ubranego w strój oc czytaj więcej »

prawo ochronY środowiska

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska to szeroko rozumiane pojęcie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Przyroda i natura to nieodłączne elementy naszego świata, dlatego warto zadbać o te asp czytaj więcej »

odpływ liniowy

Potencjalny innowator

Innowator budowany potrafi teraz przygotować rzeczywiście najlepsze propozycje pod słońcem. Musimy się zastanowić tylko nad tym, które propozycje będą dla nas najlepsze. Co jakiś czas występować będą czytaj więcej »

psycholog szczecin

Profesjonalna pomoc

Wiele osób dzisiaj ma początku choroby jaką jest depresja. Nie wielu jednak się do tego przyznaje. Jednak to właśnie na samym początku wykryta choroba pozwoli wam faktycznie móc poczuć się lepiej i b czytaj więcej »

aDWOKAT Szczecin

Najlepszy adwokat

Wiele osób szuka adwokatów. Bardzo często jest tak, że podczas tych poszukiwań brakuje pewnej świadomości. Chodzi mi o to, z jakim wydatkiem związany jest . Nie ma co ukrywać, że nie mówimy tutaj o m czytaj więcej »

 

Oryginalne auto części a ich zamienniki - drożej nie zawsze oznacza lepiej

auto części

Coraz większa ilość właścicieli aut, decyduje się na zakup oryginalnych HTTPS://Superparts.pl/ AUTo części, aby móc optymalizować koszty napraw własnego auta ciężarowego. Dlaczego warto będzie kupić zamienne auto części ciężarowych? Na to pytanie, odpowiemy w poniższym artykule.

Oryginalne części zamienne - co za nimi przemawia?

Zamienne auto części do samochodów ciężarowych, mają wiele zalet, za sprawą których możemy nie tylko znacząco zaoszczędzić, ale również zainwestować w długo trwającą żywotność pojazdu. Warto jednakże mieć na uwadze fakt, aby nabywać oryginały części zamiennych - i to tylko od sprawdzonego dostawcy, który sporą wagę przykłada do jakości i bezpieczeństwa sprzedawanego przez siebie produktu. Takie sklepy oferujące części do pojazdów ciężarowych, będą mieć sporo pozytywnych opinii, jak również wracających doń klientów. Powinniśmy zatem, sprawdzić zawsze opinie w Internecie, czy też porozmawiać z innymi właścicielami ciężarówek odnośnie wyboru właściwego sklepu z częściami do samochodów.

Części samochodowe - kategorie

Części zamienne do aut ciężarowych, podzielić można na trzy najważniejsze kategorie:

Original Equipment Manufacturer,

Original Equipment Quality,

Aftermarket.

Do pierwszej grupy, zalicza się produkty przedsiębiorstw, produkujących wyłącznie oryginalne elementy. Nie posiadają one jednakże logo oryginałów. Są tak samo dobre pod względem jakości, ponadto posiadają identyczne certyfikaty, jak również są niezwykle rozpowszechnione i znacznie tańsze od elementów mających logo.

Druga kategoria, to części wytwarzane w zakładach produkcyjnych. Są to nieużywane, nowe elementy, powstające z pomocą identycznych technologii, co oryginały.

Trzecia kategoria, to po prostu podróbki. Potrafią nas one skusić swoją niską ceną, ale niestety za niskimi kosztami, kryje się także niska jakość. Nie gwarantują one odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ich zakup jest odradzany.

Dlaczego wybierać części zamienne do aut ciężarowych?

Przede wszystkim, z uwagi na ich jakość. Wbrew temu, co może się nam wydawać, są one identyczne, jak oryginalne elementy. Poza tym, wykonywane są z tych samych surowców, jak również z zastosowaniem tych samych procesów technologicznych. Dopuszczone do sprzedaży oryginalne zamienne części, mają również potwierdzenie co do jakości przez właściwie instytucje.

Drugim argumentem, który przemawia za zakupem części zamiennych do samochodów ciężarowych, będzie bezpieczeństwo. Z uwagi na to, iż ich jakość musi zostać potwierdzona przez specjalne certyfikaty, to możemy być pewni także odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ich użytkowania. Ponadto, jak już zostało to wyżej napisane, wykonywane są one z zostawianiem takich samych technologii, co elementy oryginalne. Dodatkowo zwykle, są to takiej samej jakości surowce, jak chociażby laminaty szklano-poliestrowe, które są niezwykle wytrzymałe oraz uodpornione na intensywne użytkowanie.

Zakup nowych elementów do samochodów ciężarowych, jest również inwestycją we własny pojazd.

dobre auto części

To też optymalizowanie własnych kosztów: zamienniki są po prostu dużo tańsze. Kupując tak samo dobre elementy, inwestujemy we własny samochód. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które są właścicielami przedsiębiorstw transportowych, którzy muszą zapewniać własnym pracownikom sprawne oraz bezpieczne auta ciężarowe. Kupno oryginalnych części nierzadko jest nieopłacalne, tym bardziej na początku działalności przedsiębiorstwa.

Zagrożenia, które związane są z kupnem używanych elementów

Najważniejsze zagrożenie, związane jest z podróbkami. Nie tylko nie posiadają one żadnej gwarancji, ale również nie są bezpieczne i nie mają właściwych certyfikatów, które byłyby potwierdzeniem ich jakości. Niestety, ale zamienne części zaliczane do drugiej kategorii, również nie podlegają żadnej gwarancji. Tylko kupno części należących do pierwszej kategorii, a zatem OEM, upoważnia nas do zachowania okresu gwarancji. Wszystko z uwagi na to, iż produkowane są one w fabrykach oryginalnych producentów.