AUTo części

Oryginalne auto części a ich zamienniki - drożej nie zawsze oznacza lepiej

Coraz większa ilość właścicieli aut, decyduje się na zakup oryginalnych , aby móc optymalizować koszty napraw własnego auta ciężarowego. Dlaczego warto będzie kupić zamienne auto części ciężarowych? czytaj więcej »

solary Kraków

Jaki solar będzie idealny?

Wszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Słońce, a prąd

Wiele osób zapewne wie, że jest coś takiego jak baterie słoneczne. Od lat mamy je montowane w kalkulatorach, ale oczywiście są to małe baterie słoneczne, które nie mogą być wykorzystywane do czegoś wi czytaj więcej »

pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych czyli SEO (Search Engine Optimization) to działania, mające na celu podwyższenie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na dane hasła. Działania te można czytaj więcej »

druK ulotek online

Drukowanie ulotek online

Druk ulotek online to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą się zdecydować na kampanie reklamową z użyciem ulotek, ale starają się w związku z tym szukać takich rozwiązań, w ramach których mo czytaj więcej »

fartuch jednorazowY

Zastosowanie jednorazowych fartuchów

Postęp technologiczny i rosnące wymagania w stosunku do warunków produkcji powodują, że w wielu dziedzinach działalności stosowana jest odzież ochronna. Może ona chronić człowieka ubranego w strój oc czytaj więcej »

prawo ochronY środowiska

Prawo ochrony środowiska

Ochrona środowiska to szeroko rozumiane pojęcie, które w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Przyroda i natura to nieodłączne elementy naszego świata, dlatego warto zadbać o te asp czytaj więcej »

odpływ liniowy

Potencjalny innowator

Innowator budowany potrafi teraz przygotować rzeczywiście najlepsze propozycje pod słońcem. Musimy się zastanowić tylko nad tym, które propozycje będą dla nas najlepsze. Co jakiś czas występować będą czytaj więcej »

psycholog szczecin

Profesjonalna pomoc

Wiele osób dzisiaj ma początku choroby jaką jest depresja. Nie wielu jednak się do tego przyznaje. Jednak to właśnie na samym początku wykryta choroba pozwoli wam faktycznie móc poczuć się lepiej i b czytaj więcej »

aDWOKAT Szczecin

Najlepszy adwokat

Wiele osób szuka adwokatów. Bardzo często jest tak, że podczas tych poszukiwań brakuje pewnej świadomości. Chodzi mi o to, z jakim wydatkiem związany jest . Nie ma co ukrywać, że nie mówimy tutaj o m czytaj więcej »

 

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych czyli SEO (Search Engine Optimization) to działania, mające na celu podwyższenie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na dane hasła. Działania te można podzielić na takie, które wykonuje się na pozycjonowanej stronie oraz na takie, które wykonuje się poza stroną. Dowiedz się na czym one polegają.

pozycjonowanie – działania na stronie internetowej

Działania te obejmują po pierwsze optymalizację kodu strony. Hasła, na które chcemy, aby nasza strona wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach, powinna być zawarta w znacznikach meta title, w nagłówkach oraz w innych miejscach na stronie, np. pogrubione w treści artykułów. Można je również zawrzeć w nazwach zdjęć, atrybutach alt w kodzie plików graficznych oraz w tagach. Cały kod strony powinien być poprawny, strona powinno prawidłowo wyświetlać się na urządzeniach mobilnych oraz szybko się ładować.

Po drugie, pozycjonowanie to też tzw. content marketing. Ważne jest częste dodawanie na stronę nowych treści. Google lepiej traktuje strony, które „żyją”, niż takie, które po stworzeniu zostały pozostawione same sobie i nie są aktualizowane. Przygotowując treści, warto jest dowiedzieć się, jakie hasła są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników internetu i dbać o to, aby strona była pozycjonowana na popularne frazy kluczowe.

Pozycjonowanie – działania poza stroną internetową

Działania poza stroną to tzw. link building, czyli pozyskiwanie linków prowadzących do naszej strony. Najlepiej jeśli są to linki ze stron o wysokiej jakości oraz o podobnej tematyce. Google zakłada, że dobre strony są często polecane w internecie na innych stronach, dlatego podwyższa pozycję takich stron w swoim rankingu.

Kary za pozycjonowanie

Pozycjonując stronę należy pamiętać, że Google stara się zwalczać wszelkie praktyki prowadzące do sztucznego podwyższenia pozycji strony w wyszukiwarce. Twórcom tej wyszukiwarki zależy na tym, aby na pierwszych pozycjach znajdowały się strony naprawdę wartościowe dla użytkowników. Wykrycie przez pracowników albo programy komputerowe Google, że linki prowadzące do strony nie zostały umieszczone naturalnie, ale jedynie w celu podwyższenia pozycji albo zbyt duże nasycenie strony słowami kluczowymi może doprowadzić do kary w postaci obniżenia pozycji strony w wyszukiwarce, a w skrajnych przypadkach, do wyindeksowania, tzn. usunięcia jej z Google.