solary Kraków

Jaki solar będzie idealny?

Wszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Słońce, a prąd

Wiele osób zapewne wie, że jest coś takiego jak baterie słoneczne. Od lat mamy je montowane w kalkulatorach, ale oczywiście są to małe baterie słoneczne, które nie mogą być wykorzystywane do czegoś wi czytaj więcej »

odpływ liniowy

Potencjalny innowator

Innowator budowany potrafi teraz przygotować rzeczywiście najlepsze propozycje pod słońcem. Musimy się zastanowić tylko nad tym, które propozycje będą dla nas najlepsze. Co jakiś czas występować będą czytaj więcej »

psycholog szczecin

Profesjonalna pomoc

Wiele osób dzisiaj ma początku choroby jaką jest depresja. Nie wielu jednak się do tego przyznaje. Jednak to właśnie na samym początku wykryta choroba pozwoli wam faktycznie móc poczuć się lepiej i b czytaj więcej »

aDWOKAT Szczecin

Najlepszy adwokat

Wiele osób szuka adwokatów. Bardzo często jest tak, że podczas tych poszukiwań brakuje pewnej świadomości. Chodzi mi o to, z jakim wydatkiem związany jest . Nie ma co ukrywać, że nie mówimy tutaj o m czytaj więcej »

Wycena MASZYn i urządzeń

Sprzedaż maszyn

Nawet te firmy, które od lat zajmują się świadczeniem podobnych usług, po pewnym okresie swojego istnienia na rynku mogą całkowicie zmienić swoją główną branżę. Odmieniając tym sposobem całą swoją dz czytaj więcej »

pOżYWNE śniadanie

O pożywnym śniadaniu

Wydaje mi się, że tak często mówimy o śniadaniu, iż każdy ma świadomość dotyczącą konieczności jego spożycia. Wydaje mi się jednak, że nie każdy ma dokładną świadomość tego jak wygląda sytuacją. Sytu czytaj więcej »

sól himalajska

Medycyna naturalna

Wydaje mi się, że ludzie nie mają dostatecznej wiedzy na temat soli himalajskiej. Wydaje mi się, że nadszedł najwyższy czas, żeby to zmienić. Bardzo często jest tak, że czekamy na jakieś zmiany. Praw czytaj więcej »

blaszaki

Garaż blaszany

W ostatnim czasie coraz więcej osób utwierdza się w przekonaniu, że po co marnować miejsce w swoim domu na garaż, skoro można postawić go osobno. Dzięki temu budynek mieszkalny można będzie wykorzyst czytaj więcej »

odwodnieniA LINIOWE

Tanie odwodnienia czy drogie?

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób szuka fajnych inspiracji aby zmienić własną łazienkę. I jak się okazuje najgorszy problem mają osoby z małą łazienką gdyż często nie mogą sobie pozwolić na wannę k czytaj więcej »

 

Jaki solar będzie idealny?

solary KrakówWszystko zależne będzie od tego, czego się spodziewamy. Jeśli nie chcemy zbyt dużo wydać pieniędzy to postawimy na solary płaskie, które są tanie, ale dobre. Mają oczywiście spore wady, ale ich zaletą jest na pewno trwałość. Według wyliczeń producenta mamy aż dwadzieścia pięć lat na to żeby korzystać z tego niesamowitego urządzenia. Solar płaski jest prosty w budowie. Jeśli coś jest proste to jest też trwałe, ale problem w tym przypadku polega na wydajność. Jeśli porównamy solar płaski do jego konkurencji, czyli solarów próżniowo rurowych to nie wypada to najlepiej. Solar płaski musi być o powierzchni pięciu metrów żeby był tak wydajny jak trzy metrowy solar próżniowo rurowy. Jak widać prawie o połowę musi on być większy, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest on tani to wiele osób na pewno go wybierze. Warto inwestować swoje pieniądze w [sprawdź sobie te aranżacje https://marengo-architektura.com/], bo to jest przyszłość. Dzisiaj niewiele jest za darmo, a energia słoneczna jest całkowicie darmowa, a zatem można z niej korzystać tyle ile się tylko da. Instalujmy solary i baterie słoneczne żeby to słońce dawało nam obniżenie kosztów ogrzewania wody i całego domu.

Wady i zalety

Każde urządzenie ma wady i zalety. Trzeba tak przekształcić wady żeby były zaletami. Skoro mamy mało ciepłych dni to wykorzystajmy te dni najlepiej jak się tylko da. Wtedy solar zwróci się nam się o wiele szybciej. Solar próżniowo rurowy jest wydajniejszy i zwróci się po kliku latach. W przypadku solarów płaskich zwrot nastąpi po kilkunastu latach. Tak czy owak jest to inwestycja opłacalna. Na dzień dzisiejszy każdy może dostać dofinansowanie na instalacje solarną.

dobry solary Kraków

Unia Europejska może nam oddać nawet 70% wartości inwestycji, jaką poczynimy na solary, a więc nie ma, co czekać tylko trzeba szybko inwestować swoje pieniądze, a latem będziemy mieli całkowicie darmową wodę. Energia elektryczna jest bardzo droga, a zatem nie będzie to opłacalne żeby grzać bojlery. Dodatkowo, jeśli wybierzemy wydajne kolektory słoneczne to możemy również wspomagać nasze ogrzewanie domu. Nie będzie to może duża wydajność, ale na piecu o kilka stopni będzie zawsze cieplej, a zatem jest to coś, co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Solary montujemy w takich miejscach, w których ich wydajność będzie największa. Pamiętamy o tym, że cały czas zmienia się położenie słońca, a zatem solary, powinny same się nakierowywać w taki sposób żeby były cały czas w słońcu. Dzisiaj nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego na spokojnie znajdziemy takie rozwiązania, które będą nam gwarantowały, że nasza instalacja solarna będzie bardzo wydajna i przydatna w naszym domu.